Quantcast
Channel: Player.hu
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3171

Íme a napellenző-kisokos, ami segít megvédeni a pokoli hőségtől

$
0
0
A június eleji durcás, esős idő után teljes erővel berúgta az ajtót a nyár: már túl vagyunk a szezon első hőségriadóján, és még sok minden vár ránk a következő hetekben. Hogy ebből a sokból minél több legyen a jó, érdemes alaposabban is megismerned a napellenzőrendszereket. Bár a három leggyakoribb típus első pillantásra nem nagyon különbözik egymástól, mégis lényeges különbségeket mutatnak kényelem, funkcionalizás és rögzítés szempontjából is. Közös, hogy a kiváló anyagminőség és a masszív felépítés hosszú élettartamot biztosít, és nem árt tudni, hogy a gazdag kombinációs lehetőségeknek köszönhetően személyre szabott, egyedi napellenződ lesz. Akkor nézzük is a három fő típust!

Nyitott, csuklókaros napellenzők

Ennek a széles körben alkalmazott technológiának a lényege, hogy két hajlítható kar nyitja és feszíti ki a napellenző vásznát. Fontos a belsejükben lévő acélrugók rendszeres karbantartása az élettartam meghosszabbításához, mert ezek biztosítják a feszítőerőt. A nyitott felépítésből adódóan a vászon és a karok jobban kitettek az időjárás viszontagságainak, mint a féltokozott vagy tokozott napellenzőknél.
Miért ajánljuk? Jó ár/teljesítmény arány, masszív felépítés, egyszerű felszerelhetőség. A különféle méretek egyedi kialakítási lehetőséget kínálnak.
A nyitott napellenzőket konzolokkal kell a házfalra erősíteni. És honnan ered a klasszikus fodrozás? Mivel a legtöbb modellnél behúzott állapotban amúgy a karok látszanának.

Féltokozott vagy félkazettás napellenzők

Ahogy a neve is mondja, ennél a típusnál a vásznat és a csuklókarokat behúzott állapotban egy féltokozott (vagy félkazettás) kialakítás védi elölről és felülről. Ez nagyrészt védelmet nyújt az eső és a szél ellen – a szerkezet csak alulról nincs védve.
Miért ajánljuk? Behúzott állapotban védve van a vászon, biztosított a légáramlás, és egyedileg alakítható.
Hátránya talán csak optikai szempontból van: a vászon alsó széle és a csuklókarok részei láthatóak, ezért a legtöbb ilyen napellenzőt a nyitott változathoz hasonlóan fodorral látják el.

Tokozott napellenzők

Itt is stabil karok feszítik ki a vásznat, ám a mechanika és az egész vászon egy teljesen zárt kazettába húzódik vissza, ezért az árnyékoló teljes egészében védett az esőtől és a széltől, a vászon sokáig szép marad, és a napellenző élettartama is lényegesen megnő.
Miért ajánljuk? A fentiek mellett azért is, mert esztétikus: zárt állapotban nem láthatóak a tokba visszahúzódó szerkezeti elemek.
És ha mindez nem volna elég, a legtöbb tokozott napellenző motorral és távirányítóval működik, ami még nagyobb kényelmet biztosít.

Rendelj tartozékot!

Ne feledd, hogy a nagyobb kényelemért és biztonságért sokféle tartozékot is rendelhetsz:
  • Elektromos motorokat kapcsolóval, rádióvezérléssel és kézi hajtókarral vészhelyzet esetére
  • hősugárzót és világítást
  • szél- és napérzékelőt kapcsolóval, rádióvezérléssel és napelemes tápellátással
  • LED-szalagokat, fokozatmentes dőlésszögállítást, védőhuzatokat, védőtetőt.
(Fotók: Bauhaus, borítókép: Unsplash, illusztráció) A cikk elkészítésében együttműködő partnerünk volt a BAUHAUS. Ez is érdekelhet: {https://player.hu/eletmod/bauhaus-napellenzok} {https://player.hu/eletmod/gyepszelloztetes-gyeplazitas-kertapolas}

Viewing all articles
Browse latest Browse all 3171