Ahogy már többször is megírtuk, az albérletek és az eladó lakások iránti évek óta tartó töretlenül magas kereslet az elmúlt években feljebb vitte az árakat: ez most, a felvételi ponthatárok kihirdetésével felélénkülő albérletszezonban még durvábban látható. Szerencsére számos lakáscélú állami támogatás érhető el például lakásvásárláshoz, de van egy ritkábban alkalmazott megoldás, amely az egyetemre járó diákok szüleinek (ha esetleg ebben a pozícióban vagy), valamint a lakáshitelt törlesztőknek is jól jöhet.
A pénztári tagok a felsőoktatásban tanuló gyermeküknél a kollégiumi díj és az albérleti díj egy részét is fizethetik önsegélyező pénztáron keresztül. Évente gyermekenként maximum 149 ezer forintot, vagyis egy havi minimálbérnek megfelelő összeget lehet lakhatási költségként elszámolni, ami nem sok, de azért mégis valami.
Azok a szülők is támogatáshoz juthatnak, akik bérlés helyett inkább hitelre vásárolnának ingatlant a gyermekük számára. Lakáshiteltörlesztésre ugyanis az önsegélyező pénztári tagok a havi minimálbér 15 százalékát, azaz havonta 22 350 forintot tudnak elszámolni az önsegélyező pénztári megtakarításaik terhére.

Extra pénz hiteltörlesztésre és albérletre is
Az önsegélyező pénztári tagoknak a befizetéseik után 20 százalék, maximum 150 ezer forint adóvisszatérítés jár, amit lakáscélra is lehet fordítani. Ez lehet az állami felsőoktatási intézménybe járó, 25 évnél fiatalabb gyermeked lakbérköltsége, illetve a pénztártagok a lakáshitelük törlesztését is fizethetik így. Az adó-visszatérítés közvetett állami támogatásként is felfogható, ha lakáshitel-törlesztésre vagy albérletre fordítod a pénztári összeget.

